KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14255564
nr 1425 5564
Brita af Klercker
(1906-2001), Sverige
Gatuscen. Signerad, daterad -98, monogramsignerad. Blandteknik, bildmått: 25x30, yttermått inklusive ram: 51x65 cm
Brita af Klercker, svensk målare född 1906, död 2001.
Utrop:
500 kr
måndag 18 oktober 2021
kl 20:12:08
Brita af Klercker
Läs mer om Brita af Klercker