KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14255564

nr 1425 5564

Brita af Klercker

(1906-2001), Sverige

Gatuscen. Signerad, daterad -98, monogramsignerad. Blandteknik, bildmått: 25x30, yttermått inklusive ram: 51x65 cm

Brita af Klercker, svensk målare född 1906, död 2001.

Utrop:

500 kr

måndag 18 oktober 2021
kl 20:12:08

Brita af Klercker

Läs mer om Brita af Klercker